Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği

Yönetim Kurulu Üyesi

İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi

Galatasaray Lisesi’nden 1982 yılında mezun olmuş, İ.Ü. Felsefe bölümünü 1986 yılında bitirmiştir. 2007 yılında Harvard Business School Advanced Management Programını (AMP) tamamlamıştır.

2013-2016 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığı İnci Holding’de, halen Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Eş zamanlı olarak Maxion-Jantaş’ta Yönetim Kurulu Üyesi ve kurucusu olduğu PBA İç ve Dış Yatırım A.Ş Yönetim Kurulu Başkanıdır.

1996-2013 yılları arasında, ağırlıklı olarak otomotiv tedarik sanayinde faaliyet gösteren İnci Holding ve şirketlerinde, Yönetim Kurulu Üyeliği, grup şirketlerinden İnci Akü A.Ş., İncitaş A.Ş.‘de ve Aten San. ve Tic. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

1999-2010 yılları arasında Belçika’nın Antalya Fahri Konsolosluk görevini yürüten Perihan İnci, 2010 yılında Belçika Krallığı tarafından “Chevalier de l’Ordre de la Couronne” nişanına layık görülmüştür.

1987 yılında Antalya’da tekstil sektöründe iş hayatına başlayan İnci, yukarıdaki sorumluluklarına ek olarak 2008 yılına dek bu sektörde çalışmıştır. 2001 yılında bu sektörde ilk girişimini de hayata geçirmiştir.

Perihan İnci, yurt içi ve yurt dışındaki etkinliklerde, üniversitelerde Liderlik, Kadın Yönetici Olmak, Girişimcilik, Aile Şirketlerinin Kurumsallaşması konularında sunumlar yapmaktadır. 2015 yılı ‘Women To Watch’ Marka Lideri ödülü, 2017’de New York’da TOA ‘Turk of America’ Otomotiv Sektöründe Mükemmellik jüri özel ödülü, Eylül 2018 Şangay konferansında IWEC (The International Women’s Enterpreneurial Challenge) ödülünü almıştır.

Endüstri 4.0, dijitalleşme ve girişim projelerine destek veren Perihan İnci aynı zamanda Melek Yatırımcı belgesi sahibidir.

TÜSİAD SD² Programı Görev Gücü Başkanı ve TÜSİAD 2021 dönemi YYK Üyesidir. TKYD, ESİAD ve TARKEM Derneklerinde Yönetim Kurulu Üyesidir. Women Corporate Directors (WCD), TAİDER derneklerinde de üyeliği bulunmaktadır.

DEİK Japonya Yürütme Kurulu Üyesidir.

Bir kız ve bir erkek çocuk annesi Perihan İnci, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.