Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği

Yönetim Kurulu Üyesi

ETİ Gıda Yönetim Kurulu Başkan Vekili

İstanbul Bilgi Üniversitesi – Hukuk Fakültesi’ nden 2004 yılında mezun olan Emir TURAN, 2008 yılında yine İstanbul Bilgi Üniversitesi’ nde MBA programını tamamlamıştır.

Mesleki kariyerine 2005 yılında Cerrahoğlu Hukuk Bürosu’ nda Avukat olarak başlayan Emir TURAN, 2007 yılında ise Finansbank İstanbul Kurumsal Şube’ de Yetkili Yardımcısı olarak bankacılık sektöründe devam etti.

Daha sonra aile şirketi olan Eti Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş’ de, önce İş Geliştirme Yöneticisi, sonrasında ise Başkanlık Ofisi  Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır. 2018 yılından itibaren ise, Eti Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevini sürdürmektedir.

Eş zamanlı olarak, 2019 yılından beri Eti Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş’ de Yönetim Kurulu Üyesi,  2004’te faaliyete başlayan Sarp Havacılık Lojistik A.Ş’ nin Kurucu Ortağı; 2010 yılında kurulan Sarp Yat A.Ş’ nin Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesidir.

Profesyonel kariyerinin yanında, müziğe olan tutkusunu iş haline getirmek istemesi üzerine, müzisyenleri bir araya getirecek olan müzik platformu Giggem’ i kurmuştur.

1980 İstanbul doğumlu olan Emir TURAN, evli ve 2 çocuk babasıdır.