Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği

Genel Sekreter

1977 yılında İstanbul’da doğan Tanla Yumrukçal, 1999 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, kariyerine Deloitte İstanbul ofisinde, denetim departmanında Denetçi olarak başladı. 3,5 sene boyunca THY, Procter&Gamble, Netaş, Karsan gibi Türkiye’nin önde gelen ulusal ve uluslararası şirketlerinin finansal denetimi ile birlikte çeşitli şirketlerin değerleme ve konsolidasyon projelerinde görev aldı.

Deloitte’un ardından, İş Yatırım Kurumsal Finansman bölümüne geçerek, DESA Deri’nin halka arzı, THY’nin ikincil halka arzı ve TEKEL Alkollü İçecekler’in özelleştirilmesi gibi büyük ölçekli halka arz ve özelleştirme projelerinde görev aldı.

Turkcell İletişim Hizmetleri’nde Yatırımlar ve İştirakler Müdürü olarak uluslararası GSM ihaleleri ve şirket satın alımı projelerini yürüttü. Superonline ve Belarus’un 3. GSM operatörünün satın alımı projelerinde ve çeşitli iştiraklerin kuruluş projelerinde 5 sene boyunca görev aldı.

2013 yılında Şirket Satışları, Şirket Alımları ve Şirket Birleşmeleri Direktörü olarak Yıldız Holding bünyesine katıldı. 7 yıla yakın görev süresi boyunca DiaSA, DeMet’s Candy Company, Aytaç Gıda, Adapazarı Şeker Fabrikası gibi şirketlerin satın alım projelerinde ve Türkiye tarihinin en büyük dış satın alım işlemi olan United Biscuits şirketinin satın alımı projesi ekibinde yer aldı. Yıldız Holding’in içecek iş biriminin, Örgen Gıda, Farmamak, Starcity AVM gibi şirketlerinin satış projelerini yürüttü. Çeşitli tasfiye, birleşme ve kısmi bölünme işlemleri ile birlikte son olarak ŞOK Marketler halka arzı ve GODIVA Japonya ve Güney Kore operasyonlarının satışı projelerinde görev aldı.

Proje ekipleri ile birlikte M&A/Acquisition Finance of the Year (2015-Bonds & Loans), Best M&A Deal in EMEA (2015-EMEA Finance), Best M&A Deal of the Year (2017-EMEA Finance) ve Corporate Organizational Performance Award (2018-M&A Advisors) ödüllerine layık görüldü.

Tanla Yumrukçal, 15 Mart 2021 tarihi itibarıyla Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır.