Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği

Denetim Kurulu Asıl Üye

Naipoğlu Hukuk Bürosu Yönetici Ortağı

1998 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Sinan Naipoğlu, 2002 yılında Londra Westminster Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde “Uluslararası Ticaret Hukuku” alanında yüksek lisansını tamamlamış aynı üniversitede doktora çalışmalarına başladıktan sonra hali hazırda Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, “Özel Hukuk” alanında hukuk doktoru adayıdır.

2002-2014 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde “Hukukun Temel Kavramları” ve “Ticaret Hukuku”, 2004-2008 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde “Hukuk İngilizcesi” ve “Rekabet Hukuku” ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde 2004-2008 yılları arasında “Reklam Hukuku” derslerini veren Av. Sinan Naipoğlu, ayrıca Dünya Bankası bünyesindeki IFC Global Corporate Governance Forum’un Türkiye’de düzenlediği ilk “Eğitimcilerin Eğitimi” programına katılarak IFC’nin Türkiye’deki “Kurumsal Yönetim Eğitmeni” olmaya hak kazanmıştır.

2000 yılından bu yana İstanbul Barosuna kayıtlı olarak Naipoğlu Hukuk Bürosunda yönetici ortak olarak avukatlık yapan Sinan Naipoğlu, genel dava ve hukuki danışmanlık işlerine ilaveten holdinglerin yeniden yapılandırılması dahil olmak üzere pek çok şirkete yönetim danışmanlığı yapmış ve rekabet ile kişisel verilerin korunması uyum programları düzenlemiştir.

2003 yılından bu yana İstanbul Barosu Staj Eğitim Merkezinde stajyer avukatlara “AB Hukuku”, “Ticaret Hukuku” ve “Avukatlık Hukuku” dersleri vermekte olan Sinan Naipoğlu, İstanbul Barosu 2018 Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiş olup, halen bu görevine devam etmektedir.