Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği

Denetim Kurulu Yedek Üye

Esin Avukatlık Ortaklığı, Ortak

Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2007 yılında mezun olan Duygu Gültekin, kariyerine Esin Avukatlık Ortaklığı’nda başlamıştır. Halihazırda Esin Avukatlık Ortaklığı’nda ortak avukat olarak Şirketler Hukuku ve Kurumsal Yönetim Ekibi’nin liderliğini yürütmektedir.  

Anonim ve limited şirketlerin, şubelerin, irtibat bürolarının, dernek ve vakıfların kuruluşundan itibaren kurumsal yönetimlerinin yürütülmesi konusunda çok uluslu ve yerli şirketlere 17 yılı aşkın süredir danışmanlık hizmeti vermektedir. Yeniden yapılandırma, bölünme, birleşme, nev’i değiştirme, tasfiye, malvarlığı ve pay devri işlemlerinde kapsamlı bilgi ve tecrübeye sahiptir. Duygu Gültekin bu kapsamda çok uluslu şirketlerin Türkiye’deki iştiraklerini kapsayan çok sayıda küresel yeniden yapılandırma projesine liderlik etmiştir. 

Türkiye’deki büyük aile şirketlerinin kurumsallaşma süreci ve kurumsal yönetimi, aile anayasası ve hissedarlık sözleşmelerinin düzenlenmesi ve idaresinin yanı sıra hissedarlar arasındaki uyuşmazlıkların çözümü konularında da uzmanlığa sahiptir. 

Çeşitli sosyal sorumluluk platformlarında görev alan Duygu Gültekin, aynı zamanda EsinKadın Komitesi’nin kurucularından ve eş liderlerinden biridir. EsinKadın Komitesi’nin hedefi, liderlik pozisyonlarında kadınlara erkekler ile eşit fırsatlar sunmak ve toplumsal cinsiyet eşitliğini teşvik etmektir.