Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği

Denetim Kurulu Başkanı

Deloitte Türkiye, Denetim Hizmetleri Ortak

Ali Çiçekli Deloitte’ta 21 yıldır çalışmaktadır. Bu 21 yılın 3 yılı ABD’de Deloitte Boston ofisinde çalışmıştır. Ali Çiçekli’nin Türkiye ve ABD’de SMMM ve CPA belgesi bulunmaktadır.

ABD’deki görevinden başlayarak çok uluslu firmaların bağımsız denetimi, halka arz projeleri ve içinde finansal dönüşüm projelerini de kapsayan kompleks muhasebe işlemleri danışmanlığı konusunda uzmanlaşmıştır. Ali Çiçekli , şu anda başta inşaat ve enerji şirketleri olmak üzere çok uluslu şirketlerin bağımsız denetim çalışmalarını yönetmekte ve bu firmaların Ortadoğu, Afrika, Azerbaycan, Gürcistan, Hollanda gibi bir çok ülkedeki operasyonlarının denetiminde Deloitte ofisleri içinde koordinasyonu yürütmektedir. Amerika’daki görevinin tamamlanması ile Ali Çiçekli denetim projelerinin yanı sıra Türk aile şirketlerinin kurumsallaşma ve iyi yönetim konularına odaklanmıştır.

Deloitte Private ve Aile Şirketleri Liderliği ile Deloitte Türkiye Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.Eğitim Bilgileri: İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Fakültesinden mezun olmuştur.