Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği

Danışma Kurulu Üyesi

Truva Capital

Montreal, Kanada’da büyüyen Cem Uşaklı Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. MBA derecesini Montreal’de bulunan McGill Üniversitesi’nden aldı. 1989-1991 yılları arasında ihale fiyatlandırması ve bütçeden sorumlu Finans Analisti olarak Northern Telecom Canada’da çalıştı. 1991-1995 yılları arasında Pepsi-Cola Türkiye’nin start-up takımında yer aldı.

İlk olarak, İstanbul Bölge Müdürü olarak görevine başlayan Uşaklı, görevine yedi bölgeden ve yüzlerce çalışandan sorumlu Kuzey Türkiye Bölge Müdürü olarak devam etti. 1995-2002 yılları arasında McKinsey ve DiamondCluster danışmanlık şirketlerinde Yönetim Danışmanı olarak görev aldı. McKinsey Türkiye’nin start-up takımında yer alan Uşaklı, büyük şirketlerdeki portfolyo yeniden yapılandırılması aktivitelerini ve finansal kurumlardaki Satın Alma&Birleşme departmanları ile tüketim malları, kimyasallar ve medya endüstrisi projelerini yönetti. Uşaklı aynı zamanda müşteri geliştirme, yetenek geliştirme ve dış iletişimden sorumlu Liderlik Takımı’nın üyesiydi.

Halihazırda Prime Capital Group’un ortağı olarak görevini sürdürmektedir. Lehman Brothers ve Tata Group 2002 yılında kurduğu şirketin müşterileri arasındadır. Uşaklı, ayrıca kurumsal strateji ve organizasyon alanlarında sekiz orta ölçekli şirkete hizmet etti.