Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği

Boğaziçi Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi

Akademik alanı olan Organizasyon Teorisi ve Kaos Teorisi odaklı bir yaklaşımla Boğaziçi Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde İşletme alanında çeşitli dersler vermektedir. Kurumsal gelişim ve eğitim alanında da faaliyet gösteren Ayral birçok büyük kurum için çok sayıda eğitim ve gelişim programları düzenlemiş ve yönetmiştir.

Profesyonel hayatı boyunca hep birden fazla şapka taşıyan AYRAL girişimci, yönetim kurulu üyesi, danışman, yönetici, yatırımcı, eğitmen gibi çeşitli rolleri eş zamanlı olarak üstlendiği girişimlerin içinde bulunmaya devam etmektedir. Güncel odak alanları olan finansal varlık yönetimi, gayrimenkul geliştirme ve online eğitim/gelişim projelerinde kurucusu olduğu şirketler ve projelere dair kısa bilgi aşağıda sunulmuştur:

Varlık Yönetimi: Vera Varlık A.Ş. bankaların sorunlu dosyalarını satın alıp tahsilat için çözümler geliştiren bir kurumdur.

Krea-Sirius: TomTom Gardens isimli projesi 2015 yılında Türkiye’nin en iyi konut projesi seçilmiştir. 2017 yılı itibarı ile Prima Collection isimli proje ile Portekiz’de gayrimenkul geliştirmeye başlayacaktır.

Eğitim Teknolojileri: Kendi geliştirdiği UnLearn-X isimli pedagojik modeli kullanarak eğitim kurumları ve ticari kurumların yetenek gelişimi ihtiyaçlarını karşılayan online eğitim içerikleri hazırlayıp sunan bir girişimdir.

Ortak Çalışma Mekânı: Joint Idea bireylerin ve kurumların ortak akıl, yetkinlik ve kaynak gelişimini hedefleyen bir girişimdir.