Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği

Yönetim Kurulu Asıl Üyesi

Denizli Sanayi Odası, Yönetim Kurulu Başkanı

1977 yılında Denizli’de doğdu. Lise öğrenimini Denizli Lisesi’nde tamamladı. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Boston Üniversitesi’nde işletme yönetimi eğitimi aldı. 2001 yılında Aslıteks’te 3. kuşak aile üyesi olarak çalışma hayatına başladı. Halen başta tekstil olmak üzere, tarım, gayrimenkul ve bilişim alanında yatırımları olan Aslıteks’te Yönetim Kurulu üyesi ve İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Sivil toplum kuruluşlarında çeşitli görevler üstlenerek DEGİAD’da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yaptı. TOBB Genç Girişimciler Kurulu’nun Denizli yapılanmasında görev aldı ve Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. BASİAD’da (Babadağlı Sanayici ve İş adamları Derneği) iki dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Denizli Sanayi Odası’nda çeşitli kademelerde görevler alan Kasapoğlu, halen Denizli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Oda Başkanlığının yanı sıra, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sanayi Konseyi üyesi, TOBB Genel İdare Kurulu üyesi, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yüksek Koordinasyon Kurulu Üyesi, ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu üyesidir. İngilizce bilen Kasapoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.