Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği

Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Smart Güneş Teknolojileri A.Ş., Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans derecesini Marmara Üniversitesi Maliye bölümünden mezun olarak tamamlayan Nuri Tezel, lisans üstü eğitimine Leeds Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı (MBA) yaparak devam etmiştir. Mesleki kariyerine 1996 yılında Arthur Andersen İstanbul Denetim Bölümünde başlayan Tezel, sonrasında Ernst&Young’ ta Kıdemli Müdür ve Sabancı Holding’ te İç Denetim Müdürü olarak iş hayatına devam etmiştir.


2005-2007 yıllarında Enka Pazarlama’da Finans Direktörü olarak kariyerine devam eden Nuri Tezel, 2008-2021 yılları arası Sabiha Gökçen Havalimanı, Soyak Holding, Assan Alüminyum ve Aksa Enerji şirketlerinde CFO’ luk görevinde bulunmuştur.


İSMMMO üyesi, Kurumsal Risk Yönetim Derneği (KRYD) kurucu üyesi ve 2017-2018 yıllarında DEİK Bahreyn İş Konseyi üyesi görevinde bulunmuştur. CFO olarak görev aldığı 2016, 2018 ve 2020 yıllarında Fortune Türkiye tarafından, “En Etkin 50 CFO” arasında gösterilmiş olup, finans alanında pek çok uluslararası seminere konuşmacı olarak katılım sağlamıştır.

Nuri Tezel Ocak 2022 tarihinden itibaren Smart Güneş Teknolojileri A.Ş.’de Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

İngilizce ve Almanca dil bilgisine sahiptir.