Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği
TKYD GÜNDEM
EYLÜL 2022
Yönetim Kurulu Üyeliği Mentorluk ve Geliştirme Programı’nın Sonbahar’22 Dönemi, 5 Ekim 2022 tarihinde başlıyor!
Değerli Üyelerimiz ve Okuyucularımız,
Kurumsal yönetim ilkelerinin Türkiye’de ilgili kurumlarda içselleştirilmesini sağlamak üzere çalışan bir Dernek olarak adil, şeffaf, hesap verebilir ve sorumlu davranış kodlarını yerleştirmeye çalışıyoruz.
 
Başkanımız Dr. Tamer Saka TÜSİAD Başkanı Orhan Turan’a Nezaket Ziyaretinde Bulundu
Başkanımız Dr. Tamer Saka, TÜSİAD Başkanı Orhan Turan’a 28 Temmuz 2022 tarihinde nezaket ziyaretinde bulundu. Geçmiş iş birliklerimizin devamı ve ortak proje potansiyelleri üzerine değerlendirmelerin yapıldığı bir görüşme gerçekleştirildi.
 
Yönetim Kurulu Üyeliği Mentorluk ve Geliştirme Programı İkinci Mezunlarını Verdi
Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD) MY Executive iş birliği ve Galatasaray Üniversitesi desteği ile gerçekleştirdiği; iş dünyasının, akademisyenlerin, sivil toplum kuruluşlarının ve medyanın önde gelen isimlerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Üyeliği Mentorluk ve Geliştirme Programı İlkbahar’22 Dönemi tamamlandı.  

 
Kurumsal Yönetim Dergisi’nin 46. Sayısı Yayımlandı!
Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin süreli yayını olan Kurumsal Yönetim Dergisi’nin 46. sayısı “Daha İyi Bir Gelecek İçin Kurumsal Yönetim” teması ile basılı ve online olarak yayımlandı. 

 
 
Başkanımız Dr. Tamer Saka Kobi Destek Programı’na Konuk Oldu
Başkanımız Dr. Tamer Saka, Bloomberg HT kanalında Hande Demirel’in sunduğu Kobi Destek Programı’nın canlı yayın konuğu oldu. 

 
TKYD Anadolu Buluşmaları Kapsamında Bursa’daki İş İnsanları ile Bir Araya Geldi
Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) Anadolu’da kurumsal yönetimi anlatmaya devam ediyor. Bu kapsamda Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlenen panelde TKYD, Bursalı iş insanları ile bir araya geldi. 

 
 
Yönetim Kurulu Üyelerimiz Merkezi Kayıt Kuruluşuna Nezaket Ziyaretinde Bulundular
Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Burak Koçer ve Ali Kamil Uzun Merkezi Kayıt Kuruluşu Genel Müdürü Sayın Ekrem Arıkan’a 21 Haziran 2022 tarihinde nezaket ziyaretinde bulunarak geçmiş iş birliklerini değerlendirip, beraber yürütülebilecek ortak çalışma konularını gündeme taşıdılar. 

 
 
Başkanımız Dr. Tamer Saka HBR Türkiye’de Serdar Turan’ın Canlı Yayın Konuğu Oldu
29 Mart 2022 tarihinde saat 20.00’de TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tamer Saka Harvard Business Review Türkiye İşin Yeni Dünyası Programına Canlı Yayın Konuğu Oldu. 

 
Yönetim Kurulu Üyemiz Ali Kamil Uzun Bloomberg HT’ye Konuk Oldu
Yönetim Kurulu Üyemiz Ali Kamil Uzun Bloomberg HT TV’de Gözde Kuyumcu’nun sunduğu İş Dünyası Programı’nın canlı yayın konuğu oldu. 

 
Yönetim Kurulları Düzeyinde İç Kontrol ve İç Denetim Eğitim Programı Tamamlandı
Eğitim Programı, 14 Haziran’da bir yarım gün olarak Zoom üzerinden çevrim içi formatta gerçekleştirildi. 

 
XIV. Uluslararası Kurumsal Yönetim Zirvesi Düzenlendi
TKYD olarak TÜSİAD iş birliğinde organize ettiğimiz XIV. Uluslararası Kurumsal Yönetim Zirvesi 17 Mayıs 2022 tarihinde “Daha İyi Bir Gelecek İçin Kurumsal Yönetim” temasıyla gerçekleşti. 

 
 
XII. Kurumsal Yönetim Ödülleri Törenle Sahiplerine Sunuldu
XII. Kurumsal Yönetim Ödülleri, XIV. Uluslararası Kurumsal Yönetim Zirvesi kapsamında düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Şirketlerin bir önceki yıl elde ettikleri kurumsal yönetim derecelendirme notlarının baz alındığı listeye göre 5 ana kategoride 6 şirket ve 3 sivil toplum kuruluşu ödüle layık görüldü. 

 
Başkanımız Bloomberg HT Kanalına Konuk Oldu
Başkanımız Dr. Tamer Saka, Bloomberg HT’de Açıl Sezen’in Finans Merkezi Programı’na 16 Mayıs’ta konuk olarak XIV. Uluslararası Kurumsal Yönetim Zirvesi ile ilgili konuştu. 

 
Kurumsal Yönetim ve İç Mevzuat Oluşturma Eğitim Programı Tamamlandı
Eğitim Programı 11-12 Mayıs tarihleri arasında 2 yarım gün çevrim içi olarak gerçekleştirildi. 

 
 
Kurumsal Sürdürülebilirlik Çevrim İçi Eğitim Programı Düzenlendi
Kurumsal Sürdürülebilirlik Eğitimi 28 Nisan 2022 tarihinde çevrim içi bir program olarak organize edildi. 

 
Risklerin Erken Teşhisi ve Doğru Yönetimi Çevrim İçi Eğitim Programı Gerçekleştirildi
Risklerin Erken Teşhisi ve Doğru Yönetimi Çevrim İçi Eğitim Programı 20-21 Nisan tarihlerinde 2 yarım gün olarak düzenlendi. 

 
 
Aile Anayasası Eğitim Programı Düzenlendi
KPMG Türkiye ve KP Law iş birliğinde hazırlanan Aile Anayasası Eğitim Programı 13-14 Nisan tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleştirildi. 

 
Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) Mali Genel Kurul Toplantısı
Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD) Mali Kurul Toplantısı Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Cennet Bahçesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Mali Genel Kurul’da Dr. Tamer Saka Başkanlığındaki yönetim kurulunun 2021 yılı faaliyetleri ibra edildi. 

 
 
Yönetim Kurulu Üyeliği Mentorluk ve Geliştirme Programı İlk Mezunlarını Verdi
15 Aralık 2021 Tarihinde Başlayan Yönetim Kurulu Üyeliği Mentorluk ve Geliştirme Programının İlk Dönemi 31 Mart 2022’de Kapanış Töreni ile İlk Mezunlarını Verdi. 

 
 
“Yönetim Kurullarının Etkin Çalışmasında Komitelerin Önemi” Çevrim İçi Eğitim Programı
30 Mart 2022 tarihinde Konuşmacılarımız Ali Kamil Uzun, Kayra Üçer, Menteş Albayrak’ın katılımları ile “Yönetim Kurullarının Etkin Çalışmasında Komitelerin Önemi” Çevrim İçi Eğitim Programını düzenledik. 

 
 
Türkiye Sermaye Piyasalarında Yeni Nesil Finansman Aracı Olan Kitle Fonlaması Webinarı Düzenlendi
Derneğimizin Sermaye Piyasası Çalışma Grubunun katkılarıyla hazırladığımız “Türkiye Sermaye Piyasalarında Yeni Nesil Finansman Aracı Olan Kitle Fonlaması Webinarı”nı düzenledik. 

 
 
EYLÜL
TKYD Eylül Eğitim Takvimi

 
TKYD İstanbul
 
BİZE ULAŞIN

Gayrettepe Mah. Yıldız Posta Cad. No: 6
Akın Sitesi 1. Blok K:7 D:14
Beşiktaş – İSTANBUL
+90 (212) 347 62 00
info@tkyd.org
www.tkyd.org
BİZİ TAKİP EDİN
 
 

Copyright © 2017 Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği – Her hakkı saklıdır.