Derneğimizin genel sekreterliğini uzun yıllar başarıyla yürüten Güray Karacar’ın ardından, finans ve bankacılık sektörünün uluslararası duayen isimlerinden Feyza Şensoy Turan, TKYD’nin yeni genel sekreteri olarak atandı.

Kurumsal yönetim anlayışının Türkiye’de tanınması, gelişmesi ve en iyi uygulamalarıyla hayata geçirilmesi misyonuyla 2003 yılından bu yana faaliyet gösteren Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD) genel sekreterlik görevini Feyza Şensoy Turan üstlendi. TKYD’nin genel sekreterliğini yıllardan bu yana başarıyla yürüten Güray Karacar’dan görevi devralan Feyza Şensoy Turan, finans ve bankacılık sektöründe uluslararası düzeyde tanınan isimlerin başında geliyor. 

TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Zorlu yeni genel sekreterimiz Feyza Şensoy Turan’ın devraldığı bu bayrağı daha ileriye doğru taşıyacağından emin olduğunu belirtti.

Feyza Şensoy Turan kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Feyza Şensoy Turan, yüksek lisansını Kanada McGill Üniversitesi’nde finans alanında tamamladı. 1991 yılında bir girişim sermayesi fonunda analist olarak çalışma hayatına başlayan Turan, 1995 yılına kadar Türkiye’de farklı kurumlarda kurumsal finansman alanında çalıştıktan sonra Londra’ya Türk Piyasaları Hisse Senedi Analisti olarak transfer oldu. Önce Carnegie, sonra Morgan Stanley’de bu görevi üstlenen Turan, 1997 yılı itibari ile UBS’e geçti. Burada sırasıyla Türkiye için Hisse Senetleri Araştırma Grubu Başkanlığı ve Hisse Senetleri Bölüm Başkanlığı yaptıktan sonra UBS Menkul Değerler’in CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atandı. 2009 sonuna kadar bu görevi ve UBS’in Türkiye Ülke Başkanlığı görevini yürüten Turan, 2010-2015 yılları arasında ise çeşitli şirketlere bağımsız olarak danışmanlık yaptı.