Türk İş Dünyasının önde gelen sivil toplum kuruluşlarından Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD), Etik ve İtibar Derneği (TEİD), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE), Türkiye Yatırımcı İlişkileri Derneği (TÜYİD) ve Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) işbirliği ile oluşturulan Türk İş Dünyası Diyalog Platformu’nun ilk toplantısı 05 Ekim 2015 tarihinde Grand Hyatt İstanbul’da düzenlendi.

Türk İş Dünyasına yön veren bu derneklerin Genel Sekreterleri’nin mesleklerini geliştirme hedefi ile yola çıktıkları platformun amaçları arasında Türk İş Dünyasının etkin ve geniş temsil gücüne sahip sivil toplum kuruluşları arasındaki iletişimi ve işbirliğini arttırmak yer alıyor.

Yılda iki defa düzenlenmesi planlanan bu toplantıların ilki olan 5 Ekim 2015 tarihli toplantının gündemi Türkiye’nin G20 Başkanlığı oldu.  TKYD Yönetim Kurulu Üyesi Gür Çağdaş moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hurşit Zorlu, TEİD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Mehmet Buldurgan, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Tarkan Kadooğlu ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Metin Akman B20 Türkiye sürecini ve G20’den beklentileri değerlendirdi. Söyleşinin ardından gece kokteyl ile son buldu.