Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği

Eğitim Uzman Yardımcısı

1994 yılında İstanbul’da doğan Semen Kılıç, yaklaşık 5 yıl sanat alanında faaliyet göstererek, 2019 yılında açmış olduğu ilk Yağlı Boya Sergisi ile gönüllü çalışma hayatına başladı. 2020 yılında Darülaceze bünyesinde gerçekleştirmeyi planladığı resim sergisi vesilesi ile sosyal hizmetler sektörüne geçiş yapmaya karar verdi.

İstanbul Medipol Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü’nden mezun olan Semen Kılıç, üniversite zorunlu staj sürecini Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar/Koruncuk Vakfı’nda gerçekleştirdikten sonra kariyer hayatına Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar/Koruncuk Vakfı Aile Danışma Merkezi’nde başladı. Danışma Merkezi sonrası vakıf bünyesinde, Kız Öğrenci Yurtları Sosyal Faaliyetler Koordinatörü ve Kültür Merkezi Sorumlusu olarak devam etti. Kız öğrenci yurtlarında bulunan tüm çocukların sanatsal kurs, günlük plan, etkinlik, organizasyon planlamaları ve birimler arası koordinasyonu, Kültür Merkezi faaliyetleri işleyişlerinin takibi ve yürütülmesi noktasında görevini sürdürdü.

Semen Kılıç, 1 Mart 2024 itibariyle Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nde Eğitim ve Proje Uzman Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.